Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Groby starsze od piramid - Historia - Ludowe Towarzystwo Naukowo Kulturalne Garwolin

Przejdź do treści

Menu główne:

Groby starsze od piramid

Prelekcje

Groby starsze od piramid egipskich odkryte w Rębkowie - pdf
i jako prezentacja
"
Uczyli nas w szkołach o starożytnym Egipcie, faraonach, piramidach i innych kulturach,  ale to wszystko działo się daleko i bardzo dawno. A tu w okolicy co? Tylko zwierzęta w dawnych czasach tu żyły? Każdy z nas wielokrotnie widział zdjęcia i filmy przedstawiające największą piramidę w Egipcie czyli zbudowaną 4500 lat temu piramidę Cheopsa. A ilu z nas wie, że w Rębkowie, pod Borkami, przed wojną odkryto kamienne grobowce starsze od tej największej egipskiej piramidy?
Czy można porównywać jeden z siedmiu cudów starożytnego świata do dwóch kamiennych grobowców w Rębkowie? Sądzę, że tak. Co prawda piramida była miejscem spoczynku, władcy być może najpotężniejszego państwa, tamtych czasów na świecie a grobowce w Rębkowie skryły co najwyżej zwłoki nieznanych nam osób ze starszyzny niewielkiej grupy przebywającej nad brzegami rzeki którą my nazywamy dziś Wilgą ale sposób pochówku i przedmioty wstawione do grobów aby służyły zmarłym w zaświatach łączy coś bardzo ważnego te dwa odległe miejsca - to wiara w życie pozagrobowe i szacunek dla zmarłych. Ci ludzie którzy żyli około 5 tysięcy lat temu na terenie dzisiejszego Rębkowa wierzyli w życie pozagrobowe.

 
Jesteś Katalog stron odwiedzającym stronę
 Statystyki
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego